Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 173. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ
12.04.2018  
BASIN BÜLTENİ

2018/74
TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 173. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

Hakkari’de Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümü ve Polis Günü törenlerle kutlandı.

Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene İl Emniyet Müdürümüz Sayın Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Yarbay Cavit NERTOP, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit GÜLDAL, Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve meslektaşlarımız katıldı.

Tören akabinde Valilik Makamı ziyaret edildi. Emniyet görevlilerimizi Makamında kabul eden Hakkari Valisi Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK: “Aldığımız oksijeni bile güvenlik güçlerine borçluyuz. Bugün 10 Nisan Türk Polis Teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümü. Polis teşkilatımız 1845 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 173 yıldır öncelikle ülkemizin milletimizle bölünmez bütünlüğünün korunması da dahil olmak üzere kendilerine asayişle ilgili verilen tüm görevleri yaz kış, gece gündüz demeden yerine getirmekte olan bu güzide kuruluşumuzun temsilcileri ile bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Polis teşkilatımız çok geniş bir hizmet alanına sahiptir. Verdiğimiz her hizmeti fazlasıyla yerine getiriyorlar. Huzur ve güven içerisinde olmamızı sağlayan güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum. Bakın Hakkâri’de insanlar gece geç saatlere kadar huzur ve güven içerisinde dolaşabiliyor" dedi.

Valilik Makamı ziyareti sonrası Polisevinde kurban kesildi. Kurban kesiminin ardından İl Emniyet Müdürümüz Sayın Süleyman Suvat DİLBEROĞLU Makamında Kurum Müdürlerini, vatandaşları ve Emniyet Müdürlüğümüz personelini kabul etti. Kabulün ardından Hacı Sait Camiinde ikindi namazına müteakiben şehitlerimizin aziz ruhuna Mevlid-i Şerif okutuldu.

Akşam 19.30 da Atatürk Kültür Merkezinde 10 Nisan Polis Etkinlikleri kapsamında Hakkari Genç Gönüllüler Derneği Tiyatro Topluluğu tarafından ‘Can Evinde’ polis oyunu sergilendi. Tiyatro etkinliğine İl Emniyet Müdürümüz Sayın Süleyman Suvat DİLBEROĞLU’nun yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi KORKMAZ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa BALIK, Adalet Komisyonu Başkanı Sezgin KURUYAMAÇ, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri, meslektaşlarımız ve aileleri katıldı. Polisin günlük hayatta karşılaştığı olayların konu edildiği gösterim sonrası sahneye çıkan İl Emniyet Müdürümüz, tiyatro oyuncularına çiçek, polis şapkası, atkı ve değişik hediyeler verdi. Tiyatro gösterimi sonunda 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri son buldu.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 173. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

 

Önceki Resim Duraklat Sonraki Resim
​​​​
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • BİMER
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • PEKAY
 • POLİS RADYOSU
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • POLİS BAKIM ve YARDIM SANDIĞI
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ