Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
HERŞEY SENİNLE BAŞLAR
 
 
​  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 2 ortaokulda çocukların vakit geçireceği şehitlerimizin isimlerinin verildiği Z kütüphanelerin açılışı yapılmıştır. Kütüphanelerin içerisine uygun mobilya ve dekorasyon malzemeleri alınarak, kütüphane salonları içerisinde gerekli tamirat ve tadilat işleri yapılmıştır. Kütüphanelere ortaokul seviyesi için 2000 er adet olmak üzere toplam 4000 adet kitap alınmıştır. Kütüphanelerin açılış törenlerine öğrencilerden ayrı olarak protokol temsilcileri de katılmıştır. Katılımcılara kare çikolata+ kek+ meyve suyu ikram edilmiştir. Projemizin il genelinde tanıtımını yapmak amacıyla 2000 er adet tükenmez kalem+ not defteri+ anahtarlık alınarak dağıtımı yapılmıştır.
  ​İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında tespit edilen maddi durumu iyi olmayan, sokakta çalışan/çalıştırılan, okula devam etmeyen, çeşitli suçlara karışan ve suçlara maruz kalan 05-18 yaş aralığında bulunan 500 öğrenciye mont ve bot hediye edilmiştir.
  Hakkari il merkezinde eğitim vermekte olan anaokullarında ve ilkokullarda eğitim gören çocuklarımıza Polisin tanıtılması, çocuklar üzerindeki oluşmuş olan Olumsuz Polis Algısının kırılarak iyileştirilmesi/düzeltilmesi amacıyla TDP Şube Müdürlüğünde görev yapmakta olan Polis Memurları tarafından küçük yaştaki bu çocuklarımız okullarında ziyaret edilerek Polis Kanka Maskot Kıyafeti ile etkinlikleri yapılmıştır. Yapılan etkinlikler kapsamında oluşturulan Çocuk-Polis dostluk köprüsü bağlarını güçlendirmek amacıyla iletişim kurulan bu çocuklara hediye boyama kitabı ve yapboz hediye edilmiştir.    
  Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Her Şey Seninle Başlar ”projesi kapsamında Al Bayrağın Gölgesinde Projesi kapsamında Üniversite hazırlık kursumuzda öğrenim gören 100 lise öğrencisine Nisan-Mayıs aylarında 3 İstanbul gezisi düzenlenmiştir. 
​​